Сповідь духа

55.00

Твір написаний польським автором Пшемиславом Ліс-Маркевичем, який і заснував Товариство-видавництво Івана Франка в Познані, він переклав польською "Перехресні стежки" та "Вкрадене щастя" Івана Франка і видав власні твори українською.


Powieść ta jest odpowiedzią na zalew głupoty, fałszu, nacjonalizmu i populizmu. Jest odporem dla poszukiwania stanowczych i łatwych ocen. Pokazuje, że niepoprawnie rozumiana jednoznaczność w osądach może być domeną ludzi głupich.


Główny bohater powieści - Maciej Żarnowski - żyje życiem pełnym sprzeczności i błądzenia, a jednakowoż udaje mu się i założyć rodzinę, i skończyć studia, i otworzyć kancelarię adwokacką. W młodości nieraz upada i musi się podźwignąć. Zatraca się w pijaństwie, rozpuście, korzysta z usług prostytutek i sprzedających się chłopców.


Pracoholizm, alkoholizm i seksoholizm wysysają z niego tyle energii i czasu, że

nie zajmuje się ani synem, ani żoną. Od syna tylko wymaga: ma czytać powieści historyczne Kraszewskiego, deklamować Mickiewicza, Słowackiego, Szewczenkę i Frankę i doskonale opanować język polski i ukraiński.


Jeśli się podnosi, to dzięki przyjaciołom: Ukraińcowi Ilkowi, jego ojcu - duchowemu greckokatolickiemu i Żydowi Maurycemu.

Автор: Пшемислав Ліс-Маркевич

Переплёт: Твердый

ПОПУЛЯРНЫЕ КНИГИ
Click to order
Ваш заказ
Total: 
Так же мы можем упаковать ваш заказ на подарок. Перейдите в раздел Упаковка и добавьте вариант понравившейся подарочной бумаги в корзину.
Имя
Фамилия
E-mail
Номер телефона
 
Выберите вариант доставки
Впишите адрес для доставки курьером InPost
Заполните это поле только если выбрана доставка курьером InPost
Впишите адрес пачкомата InPost
Заполните это поле только если выбрана доставка пачкоматом InPost
Впишите страну получения
Заполните это поле только если выбрана доставка по Европе
Впишите промокод (если есть)
Карта клиента