Zachar Berkut

55.00

Книга перекладена Познанським Товариством Івана Франка


Iwan Franko urodził się w Galicji, szkołę średnią skończył w Drohobyczu, edukację kontynuował na uniwersytecie we Lwowie. Był nie tylko pisarzem i poetą, ale również tłumaczem, dziennikarzem, publicystą, wydawcą, działaczem społecznym i politycznym. Tworzył, co rzadkie, we wszystkich trzech gatunkach literackich (proza, poezja, dramat).

Władał czternastoma językami obcymi, tworzył również po
polsku. Był wybitnym slawistą i literaturoznawcą, wykładał na uniwersytecie nie tylko na Ukrainie, ale również w Wiedniu. Na język ukraiński przekładał dzieła Mickiewicza, Szekspira, Byrona, Hugo, Alighieri, Goethe’go. Z kolei jego twórczość została przetłumaczona aż na siedemnaście języków obcych.

Iwana Frankę nominowano do literackiej nagrody Nobla, ale śmierć pisarza w 1916 roku przeszkodziła w sfinalizowaniu jej przyznania. Na jego cześć na Iwano-Frankiwsk przemianowano Stanisławów. Spoczywa na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Книга перекладена польським автором Пшемиславом Ліс-Маркевичем, який заснував Товариство-видавництво Івана Франка в Познані, він також переклав польською "Перехресні стежки" та "Вкрадене щастя" Івана Франка і видав власні твори українською.

Автор: Iwan Franko

Количество страниц: 170

Переплёт: Тведый

ПОПУЛЯРНЫЕ КНИГИ
Click to order
Ваш заказ
Total: 
Так же мы можем упаковать ваш заказ на подарок. Перейдите в раздел Упаковка и добавьте вариант понравившейся подарочной бумаги в корзину.
Имя
Фамилия
E-mail
Номер телефона
 
Выберите вариант доставки
Впишите адрес для доставки курьером InPost
Заполните это поле только если выбрана доставка курьером InPost
Впишите адрес пачкомата InPost
Заполните это поле только если выбрана доставка пачкоматом InPost
Впишите страну получения
Заполните это поле только если выбрана доставка по Европе
Впишите промокод (если есть)
Карта клиента