Ендек

55.00

Твір написаний польським автором Пшемиславом Ліс-Маркевичем, який і заснував Товариство-видавництво Івана Франка в Познані, він переклав польською "Перехресні стежки" та "Вкрадене щастя" Івана Франка і видав власні твори українською.


Historia nie istnieje po to, by fantazjować o niej w dymie papierosowym, ale po to, by zapisana krwią stała się lekcją dla przyszłych pokoleń.


Wybór. Autor nieustannie stawia swoje postacie przed wyborami. A jeśli twój syn został zabity przez ludzi, którym zawdzięczasz swoje życie? Czy warto wspierać na piśmie interesy narodu, którego przedstawiciele rzekomo wzięli winę za śmierć twojej matki? A jak oceniać grabież z moralnego punktu widzenia, kiedy jest to jedyny sposób na uratowanie siebie, swoich dzieci i bliskich? I znowu, czy filozoficzna kontemplacja świata z punktu widzenia „jakoś to będzie” może służyć jako punkt wyjścia do postępu i zmiany, i do jakiego stopnia jest ostatecznie odpowiedzialna za ludzi, od których jesteś zależny?


Czy można zakochać się w oprawcy? A osoba innej religii? Czy małżeństwo będzie szczęśliwe, jeśli nie zostanie pobłogosławione przez rodziców lub będzie potępione przez społeczeństwo? W końcu, czy związek dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet może być uważany za grzeszny, jeśli Natura ich takich stworzyła? Na te i inne pytania czytelnik stara się odpowiedzieć wspólnie z bohaterami powieści.

Автор: Пшемислав Ліс-Маркевич

Количество страниц: 390

Переплёт: Тведый

ПОПУЛЯРНЫЕ КНИГИ
Click to order
Ваш заказ
Total: 
Так же мы можем упаковать ваш заказ на подарок. Перейдите в раздел Упаковка и добавьте вариант понравившейся подарочной бумаги в корзину.
 
Выберите вариант доставки
Заполните это поле только если выбрана доставка курьером InPost
Заполните это поле только если выбрана доставка пачкоматом InPost
Заполните это поле только если выбрана доставка по Европе
Впишите промокод (если есть)
Карта клиента